Amikor meg akarod nézni a naplementét, mert a vulkáni portól szép, de lekésed, és utána elmennél színházba, de nincs jegy. Foglalsz jegyet egy későbbi előadásra, mert mindenképp meg szeretnéd nézni, aztán a villamoson jut eszedbe, hogy az az időpont nem jó. Sebaj, majd a mozi jobb lesz, és amikor felébredsz a film végén, akkor döbbensz rá, hogy nem is. Szóval egy relatíve elcseszett napot ezzel a filmmel lehet igazán megkoronázni. Azt akarom ezzel mondani, hogy ritka egy ergya film, ahhoz képes, hogy a mondanivaló, amit át kéne adni, mennyire szép lehetne.
A port. hu szerint ez a rendező második filmje, nincs kizárva, hogy később beletanul. De az is lehet, hogy csak az európai nézőnek nem jön be, mert hozzá vagyunk szokva azokhoz a filmekhez, amiket tudatosan nekünk csinálnak.
Viszont az a tény, hogy a magyar szinkront az utcáról behozott román segédmunkások is profibban megcsinálták volna, az már nem a film számlájára írható.
„900 évvel halála után a látnok, varázsló, szent és költő Milarepa még mindig Tibet egyik legtitokzatosabb személyisége, beleértve ebbe ifjúkori dühét, amikor fekete mágiával kiirtotta saját családját. A legnagyobb harcot azonban még saját magával, a benne lakozó mérhetetlen haraggal vívta meg. A film középpontjában is ez a történet áll: egy mese a bosszúról, démonokról, gyilkosságról és végül a megváltásról. A Milarepa bemutatja nekünk Tibet legnagyobb szentjének korai időszakát, az igaz történet szájról-szájra terjedt évszázadokon keresztül.”
A fenti idézőjeles részt a portról másoltam be. Ami lejött, hogy volt egy eléggé langyosvíz pofa, akinek elszedik a vagyonát a rokonai, az anyja erre megkéri, hogy tanulja ki a varázslás mesterségét, és álljon bosszút a rokonokon. Ez meg is történik egy vihar segítségével, de közben kiirtja a fél falut. Ez az alapsztori. Hogy aztán, hogy lesz belőle Tibet egyik legnagyobb szentje, az nem derül ki. A film azzal ér véget, hogy okossan rájön, hogy nem jó, ha kiirtja a rosszakaróit, de az út, amin végül eljut a bölcsességig azt már nem tárgyalja a film, hanem vége. A legérdekesebb részt hagyták ki. Ennyi.